Запрошуємо до обговорення концепції Закону “Про споживчі енергетичні кооперативи”

Долучайтесь до відкритого обговорення концепція законопроекту “Про споживчі енергетичні кооперативи”, що спрямований на розширенням можливостей українців спільно забезпечувати себе енергетичними ресурсами.

Передумови

Енергетичні кооперативи – це інструмент, що може дозволити багатьом українцям забезпечити свої енергетичні потреби через поєднання ресурсів та зусиль із сусідами, друзями та людям, котрим вони довіряють. Цим інструментом вже користуються тисячі громад та самоорганізованих груп у всьому світі (передовсім – у країнах ЄС та США).

В Україні вже сьогодні є можливості для організації енергетичних кооперативів і навіть з’явились перші приклади та ініціативні групи, що ставлять собі за мету створення енергетичного кооперативу. Проте їхні можливості обмежені лише найпростішими формами співпраці. Для того щоб розширити їх можливості, ми вирішили розробити законопроект “Про споживчі енергетичні кооперативи”. Основою для розробки такого законопроекту є концепція законопроекту, котру ми пропонуємо до  обговорення.

Відкрита розробка

Кооперація – демократичний процес, тому ми переконані, що розробка законопроектів у цій сфері повинна бути відкритою із самого початку – із формулювання концепції законопроекту. Саме цим і зайнялась ініціативна група, куди ввійшли представники громадських організацій, ініціатив, профільні експерти та представники Парламенту.

Концепцію, розроблену ініціативною групою за сприяння “Єврооптимістів” та представництва фонду Гайнріха Бьолля можна завантажити за адресою https://goo.gl/Fd4J9E.  Запрошуємо усіх зацікавлених експертів поділитись своїми зауваженнями та пропозиціями до концепції. Свої пропозиції просимо надсилати на адресу zinchenko.andrij[на]gmail.com

Громадське обговорення

Після збору та опрацювання пропозицій до концепції законопроекту ми також проведемо її громадське обговорення у форматі круглого столу. Презентація і публічне обговорення концепції відбудеться 17 лютого з 15:30 до 17:00 в приміщенні Реанімаційного Пакету Реформ (Київ, Ольгинська 6, 2й поверх).

 

4 thoughts on “Запрошуємо до обговорення концепції Закону “Про споживчі енергетичні кооперативи”

 1. На основі цієї пропозиції протестую проробки наступних ЕнергоКооперативів:
  – біогазова станція для утилізації гною від корів сільської громади = біодобриво для членів Кооперативу + біометан і + СО2 для кооперативної теплиці
  – біогазова станція для 15 багатоповерхівок = переробка кухонних відходів + біодобриво для членів Кооперативу + біометан і + СО2 для кооперативної теплиці
  – сонячна кооперативна станція 10 кВт заснована учасниками, які вносять від 500 до 1000 доларів = продаж надлишків по “зеленому тарифу”
  – заготовка твердого палива в межах сільської громади
  – проведення термомодернізації багатоповерхівки

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: