Мікромережі: світовий досвід та можливості для України

Нарешті публікуємо чернетку нашого дослідження про світовий досвід роботи електричних мікромереж у та можливості, що виникають для України.

Чому це важливо? Та просто тому, що зрушення, що відбулись у енергетичних технологіях за останні 20 років суттєво змінили те, як люди виробляють та споживають електроенергію. По всьому світі ми спостерігаємо як застаріла і тоталітарна за своєю суттю модель “природних” монополій поступаєтся все більш гнучким бізнес-моделям. Спостерігаємо як групи споживачів розгортають свої власні мікромережі і обмінюються електроенергією, виробленою з їх сонячих батарей чи накопичених у їх акумуляторах. Як університети та цілі райони створюють стійку і надійну власну енергетичну інфраструктуру, водночас працюючи із великими гравцями енергоринку. Останні, до речі, теж експериментують із мікромережами.

Отже “природні” монополії – це наш застарілий спадок, legacy. Однак, у більшості країн світу люди в держустановах все ще живуть безнадійно застарілими уявленнями, що “лише великі мережі”, “лише потужні електростанції”, “енергетика – це лише для великого капіталу і великих компаній”. І ті закони і регулювання, що вони створюють заважають повністю використати потенціал енергетичної демократії та інклюзивних ринків електроенергії.

Дуже важливо, щоб в Україні ми змогли побудувати справді інклюзивні ринки електроенергії і скористались можливостями, що вже відпрацьовані у інших країнах світу.

Щоб в Україні державні муже не повторювали застарілу і токсичну мантру про “природні” монополії ми взялися за це дослідження. А оскільки ми робимо його відкритим, то запрошуємо Вас надавати нам свої ідеї, пропозиції, поправки. Просто присилайте їх на info@greencubator.info

One thought on “Мікромережі: світовий досвід та можливості для України

  1. Можна звернути увагу на Вроцлав – там вже повним ходом вповаджуються “розумні” електролічильники, як основа для наступних операцій. Це проект AMIplus Smart City Wrocław. Протягом трьох років встановлено понад 350 тисяч лічильників AMI, котрі мають двосторонній зв’язок. http://www.wnp.pl/wiadomosci/307448.html

Напишіть відгук

%d блогерам подобається це: