Для чого цей проєкт

Громади у різних частинах світу ще з першої третини ХХ століття використовують енергетичну кооперацію. У кожної з них — своя історія вирішення власних енергетичних викликів. Американські фермери ще в 1930-х створювали енергетичні кооперативи, щоб електрифікувати свої населені пункти та свій бізнес. Мешканці сучасних німецьких та голландських міст об’єднуються у енергетичні кооперативи, щоб спільно інвестувати у вітрові та сонячні електростанції, спільно будувати котельні на біомасі чи переробляти використану олію на дизельне пальне.

Тисячі подібних енергетичних кооперативів сьогодні успішно працюють у США та ЄС, і допомагають громадам вирішувати щоденні енергетичні завдання. Спектр цих завдань дуже широкий — від використання відновлюваних джерел енергії до впровадження електромобільності та спільного інвестування у плантації енергетичних рослин.

Українські громади теж мають свої енергетичні завдання та виклики. Вони планують зменшувати власне енергоспоживання, більше використовувати відновлювані джерела енергії, контролювати забезпечення громади енергетичними ресурсами. Частину з цих завдань може вирішити енергетична кооперація. Це дозволить членам громад уже сьогодні, не чекаючи допомоги від держави, спільно інвестувати у вирішення своїх енергетичних викликів та створення нових можливостей.

Ініціатива «Сприяння підвищенню енергетичної стійкості на місцевому рівні шляхом реалізації енергетичних ініціатив громад» допомагатиме українським громадам освоїти кооперативні інструменти та стати більш енергетично стійкими. Будемо ділитись з громадами кращим міжнародним та українським досвідом енергетичної кооперації та долучатимемо галузевих експертів для допомоги із запуском енергетичних кооперативів в Україні.

Для кого цей проєкт

Ми прагнемо працювати з лідерами громад, підприємцями, представниками громадського сектору. Основним критерієм для співпраці є ваша зацікавленість у запуску проєктів з енергетичної кооперації в Україні.

Особлива увага приділяється залученню представників громад зі східного регіону України (Харківська, Дніпропетровська, Донецька, Луганська, Запорізька, Полтавська та Херсонська області), а також залученню до енергетичної кооперації жінок. Окремі компоненти ініціативи спрямовані на допомогу ветеранам АТО/ООС із запуском енергетичних кооперативів.

Ключові Активності

Створення енергетичних кооперативів потребує певних знань та досвіду. Йдеться про знання основ кооперації, економічних та технічних основ та реалій енергетики, сучасного законодавчого та регуляторного поля, навичок бізнес-планування. 

 

Команда ініціативи працює над тим, щоб передати та поширити ці знання серед українських громад із використанням таких інструментів:


Освітній курс

Школа Енергетичної Кооперації

Навчальний інтенсив, відкритий для учасників з усієї країни, що триває 2 місяці, та має на меті надати практичні знання щодо створення енергетичних кооперативів.

Дізнатись більше

Освітній курс

Енергетичний Акселератор Громад

4-х місячна менторська програма для команд випускників Школи Енергетичної Кооперації, що дозволяє пройти шлях від бізнес-плану до початку залучення інвестицій.

Дізнатись більше

В рамках цієї грантової ініціативи реалізується також ряд активностей, спрямованих на допомогу ветеранам АТО/ООС із реалізацією їх кооперативних проєктів, стимулювання інвестицій у енергетичні кооперативи, полегшення співпраці фінансових установ та кооперативів.

Набір на Школу Енергетичної Кооперації завершено!

В межах проєкту ми розвиваємо освітні продукти, що допомагають українцям більше дізнаватися про енергетичну кооперацію та запускати власні енергокооперативи.

Стежте за новинами на сайті або в соцмережах Greencubator.

Набір на наступні освітні програми відкриється незабаром!

Залиште свої контакти і ми поінформуємо вас про відкриття прийому заявок на наступну Школу Енергетичної Кооперації