41409145_10155845809147475_718594328368250880_n

Енергокооперативи: об’єднуємося заради майбутнього

Пропонуємо до перегляду відео про енергетичні кооперативи в Україні від нашого партнера Фонду імені Гайнріха Бьолля  (Heinrich-Böll-Stiftung Ukraine), який разом з УМКА (Українською молодіжною кліматичною асоціацією) створили низку роликів, що розповідають про ті практики з ВДЕ, які вже існують в Україні.

 

Явище енергокооперативів – нова і молода в Україні модель, за допомогою якої громадяни шукають способи оптимізувати свої витрати на електричну енергію та/або отримати прибуток у сфері виробництва енергії. Тобто, енергкооперативи – це об’єднання людей задля отримання вигод у споживанні та виробництві електроенергії.
Формати у яких втілюються енрегокоперативи можуть бути дуже різні:
– встановлення геліосистем на дахах багатоквартирних будинків для отримання гарячої води та опалення (втілено в м. Рівне);
– об’єднання власників квартир для проведення енергоаудиту, утеплення та встановлення сучасного обладнання для зменшення втрат тепла та здешевлення енергоносіїв для всіх учасників (втілено в м. Тернопіль);
– переробка залишків агросировини для отримання паливної сировини для будинків, наприклад брикетів або пелет з лози чи інших матеріалів (втілено в с. Лозино на Прикарпатті);
– вироблення біогазу з навозу, сільскогосподарських відходів та ін. та конвертації його електроенергію та тепло;
– володіння приватними сонячними та вітровими електростанціями (втілено в м. Корсунь Шевченківський Черкаської області) та багато інших прикладів форматів енергокооперативів.
Міжнародний досвід практики енергокооперативів доводить що це дієвий інструмент розвитку як економіки, так і громадянського суспільства. Такі розвинуті країни, як Германія, Австрія, Сполучені Штати Америки та інші, успішно використовують її. Громадяни об’єднуються і реалізують амбітні та щирі проекти. Такі енергокооперативи демонструють не тільки економічні можливості, але і розвиток людських якостей. Для того щоб таке об’єднання успішно існувало, усі його члени кожен день виявляють такі якості як чесність, щирість, сміливість, довіра, толерантність та високий рівень свідомості щодо власного споживання та майбутнього планети .

На разі тема енергокоперативів в Україні бурхливо розвивається. Все більше українців розуміють переваги відновлюваних джерел енергії, вкладають кошти у власну енергоефективність та енергетичну автономність власних домівок, заробляють на Зеленому тарифі.
Хоча законодавчо ця галузь в Україні ще не врегульована, ініціативна група ГО greencubator за підтримки Фонду ім. Г. Бьолля готує до розгляду концепцію закону “Про споживчі енергокооперативи”. Отже в Україні ця тема виходить на новий рівень, і скоро громадяни, що вже зробили цей сміливий крок назустріч енергетичним кооперативам, зможуть розширювати та поглиблювати свою діяльність.
Щоб розказати і заохотити населення до об’єднання в енергетичні кооперативи, Фонд ім. Гайнріха Бьолля в Україні разом з Українською молодіжною кліматичною асоціацією розробили ряд відеороликів про відновлювану енергетику, третій з яких стосується як раз досвіду енергетичних кооперативів в різних країнах світу. Дивіться і переконуйтесь, що енергокооперативи – це можливість бути незалежними від енергетичних монополістів, бути свідомими споживачами, що з повагою відносяться до свого споживання та навколишнього середовища, а також мають більше можливостей у порівнянні з користувачами центральних мереж.

Набір на Школу Енергетичної Кооперації завершено!

В межах проєкту ми розвиваємо освітні продукти, що допомагають українцям більше дізнаватися про енергетичну кооперацію та запускати власні енергокооперативи.

Стежте за новинами на сайті або в соцмережах Greencubator.

Набір на наступні освітні програми відкриється незабаром!

Залиште свої контакти і ми поінформуємо вас про відкриття прийому заявок на наступну Школу Енергетичної Кооперації